באיזה תדירות שוטפים רכב ?

 

בקרב הנהגים אין דעה משותפת על כמה פעמים יש צורך לשטוף את המכונית. חלק מחזיקים את הדעה כי המכונית חייבת להישמר טהורה.  אחרים, לעומת זאת, מאמינים כי שכבת עפר מגנה על הרכב מפני מלח וחול. איפה האמת? 

למרות הרעיון של תכונות המגן של בוץ נשמע אטרקטיבי, זה עדיין מיתוס. יחד עם אבק ולכלוך על פני שטח של המכונית נדבקים ומתיישבים חומרים כימיים פעילים הנפלטים מכלי תחבורה שונים.

המסקנה מכאן היא פשוטה: אתה צריך לשטוף את המכונית באופן קבוע, למנוע היווצרות של מגע של בוץ , מלח וחול עם שכבת ציפוי של הרכב . תדירות השטיפות תלויה ישירות במזג האוויר, בזמן השנה ובתנאי ההפעלה של המכונית.


אם נוסעים הרבה בכל מזג אוויר, יכולים לעצור ליד השטיפה אפילו כל יום. עלות השטיפה תשתלם בעתיד: ציפוי נקי פחות נוטה קורוזיה וישמור על "הסחורה" נראות לעין ארוך זמן יותר. במיוחד כך דואגים לצי רכב חברותי יקר : רכבי מנהלים יוקרה אכן כן נשלחים לרחיצה מדי יום. אם אתה נוהגים לעתים רחוקות – ואז 1-2 שטיפה לחודש יכולה להיות מספיקה. 

השפעת תדירות שטיפות על שכבת אמייל


כמה בעלי רכב מנסים לשטוף את המכונית לעתים נדירות ככל האפשר מחשש לפגוע בצבע. פחד זה הוא מוצדק אם שוטפים את המכונית באופן עצמי, חמושים בדלי אחד ספוג ומים.  חלקיקי חול על ספוג מלוכלך נשמרים ובקלות משאירים שריטות על שכבת אמייל עליונה של הרכב וזה מונע הברקה וגורם פגיע בצבע. לכן מומחים לא ממליצים לשטוף את המכונית בעצמך – הרבה יותר טוב ומהיר עבודה זו ייעשה איש מקצוע בשטיפת המכונית. שטיפת רכב מודרנית מציעה שטיפת מכוניות בעזרת כימיה ללא מגע. חומרי ניקוי פעילים משברים לכלוך, מבלי להשפיע ובשום פנים ואופן לא לגרום פגיע  על שכבת אמייל וציפוי הרכב. זו אפשרות שטיפה מגן על צבע מפני שריטות ואפקט מחוספס, אשר בלתי נמנע בשטיפה במגע רגילה .

ניווט באתר

כל הזכויות שמורות טיפ-טופ שיווק | בניית אתר Magru WebDev