איך צריך לשטוף את המכונית ?

גוף המכונית צריך טיפול קבוע. שטיפה מסודרת תעזור לשמור על צבע ולכה במצב טוב. עם זאת, הגישה הלא נכונה לשטיפת הרכב, ליהפך, עלולה לפגוע בהופעתה.


איך לשטוף את המכונית כך שזה יישאר זמן רב ככל האפשר כמו שיצאה "רק מן הסלון" ? קודם כל, נעצור במה שאנחנו לא צריכים לעשות. אין לנגב את המכונית מבלי לנקות אותה – חלקיקי אבק ולכלוך, כמו נייר זכוכית, ישאירו שריטות זעירות על הגוף המכונית.


ועכשיו – הוראה פשוטה ומובנת על איך שצריך לשטוף מכונית
1. משרים שכבה של בוץ יבש על גוף המכונית. כדי לא לפגוע בצבע, אין להשתמש בספוג או בסמרטוט בשלב זה. אתה יכול פשוט להשקות את המכונית מהצינור מכל הצדדים. אם יש לך רק כמה דליים של מים – עדיף לא לענות את המכונית ומיד ללכת לשטוף את המכונית.


  1. מומחים ממליצים להחיל חומר ניקוי על הגוף של הרכב תוך הרטבה. בשטיפת מכוניות זה נעשה עם מכשירי הקצפה מיוחדים, אבל בשטיפה עצמאית זה כמעט בלתי אפשרי לבצע את הפעולה הזאת ללא מגע עם הגוף הרכב. לכן, להחיל את חומר הניקוי בעדינות ובזהירות רבה כדי למנוע את "אפקט שוחיקה". תשתמשו רק בחומרי ניקוי מיוחדים – הם לא יפגעו בצבע.  אל תסמכו על העצה בקטגוריה "איך לשטוף את המכונית עם Fairy"" ואת שאריות של שמפו כל מיני."

  2. לאחר הלכלוך ספוג (בדרך כלל זה לוקח 5-7 דקות) – לשטוף אותו. ב "תנאי הבית" אפשר  להשתמש בספוג, אבל הכי טוב לעשות את זה בצורה ללא מגע.  במקרה זה  את החלקיקים הנותרים של חול לא יגרדו את ציפוי המכונית . אבל תיזהרו: לחץ המים "ביציאה" יכול להיות חזק מאוד ויכול לפגוע בצבע. לכן, אם אתם משתמשים במכשיר כמו  "Kercher" לרסס מים במרחק של כ 30 ס"מ (ראה את ההוראות עבור המרחק המדויק )

  3. הבא, את הגלגלים ואת הצמיגים. לכלוך חזק מסירים עם מברשת קשה ומים. במידת הצורך משתמשים מחומרי ניקוי מיועדים במיוחד לזה

  4. עכשיו – לייבש את הגוף המכונית. אפשרות אידיאלי – לנשף עם אוויר. כל שיטות אחרות במגע שוללים בהדרגה את הברק , אשר ניתן לשחזר חלקית רק על ידי ליטוש באיכות גבוהה.

  5. כמעט הכל – נשאר רק לנגב את הזכוכיות עם חומרי ניקוי לשמשות  ובהנאה להסתכל במכונה נקיה מבריקה


כמובן, לכל חובב רכב יש דעה משלו על איך שצריך לשטוף את המכונית, אבל התבוננות בכללים פשוטים המפורטים לעיל יאפשר לכם לשמור על מראה מטופח של הרכב

ניווט באתר

כל הזכויות שמורות טיפ-טופ שיווק | בניית אתר Magru WebDev